Nemaxovit Nedir?

Yumurta kabuğu zarı-msm
Akgünlük ve şeytan pençesinden üretilen BAKANLIK onaylı  BİTKİSEL takviyedir.
NE İÇİN KULLANILIR?
 • Kireçlenme(Osteoartrit hastalığı), 
 • Romatizma
 • Eklem ağrıları, 
 • Meniskus yırtılmaları, 
 • Bel-boyun fıtığı ağrılarında
 • Kırık vakaları ve vücudun kıkırdak dokusunda zamanla meydana gelen deformasyonları tedavisinde takviye amacıyla kullanılır.
 • Atroskopi ameliyatları,
 • Diz içi enjeksiyon ve PRP uygulamaları ardından takviye edici gıda olarak kullanılması tavsiye edilir. 
 • Kireçlenme ve eklem ağrıları olan ve ameliyat düzeyine ulaşmamış hastalarda takviye olarak kullanılır.
NOTkullanan 10 hastadan 7 si fayda görmektedir. 10 kişiden 3’ü fayda görmeyebilir. KİMYASAL İLAÇ DEĞİLDİR.
 
İÇİNDEKİLER
 • Yumurta Kabuğu Zarı(Doğal tip 2 KOLAJEN)
 • Akgünlük Ekstresi
 • MSM
 • Şeytan Pençesi
YUMURTA KABUĞU ZARI

kabuk

Yumurta ile kabuğu arasındaki küçük zarın kireçlenme denilen dönemde yıpranma düzeyini yavaşlattığı ve kireçlenmede oluşan iltihabı baskıladığı bilimsel çalışmalar sonucu  biliniyor. Ayrıca bu baskılama işlemini hiçbir hücreye zarar vermeden yaptığı kanıtlanmıştır.
Yumurta kabuğu zarındaki etken madde Hyaluronik asittir. Bu etken madde sayesinde yumurta zarının cildi yenileyerek, yaşlanmaya karşı koruma sağladığı yapılan araştırmalarda ortaya koyulmuştur.
AKGÜNLÜK
Afrika , bazı Arap ülkeleri ve Hindistanda yetişen ve Boswellia Serrate olarak bilinen bir ağaçtan elde edilen bir tür ağaç sakızıdır. İçerisinde uçucu yağlar ve organik asitler bulunur.

nemaxovit2Nemaxovit yapılan çalışmalarda akgünlük bitkisinin anti-enflamatuar yani iltihap önleyici etkisi olduğu artrit gibi iltihaplı hastalıklarda ödem ve ağrıda belirgin azalma sağladığı gözlenmiştir. İltihaplı eklem romatizması, kireçlenme, sırt ve eklem ağrıları, hareket kısıtlılıklarını azaltmada önemli rol oynayan akgünlük, uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

FAYDALARI
-Romatizma ve artrit ağrılarına iyi gelir. 
– Bel boyun fıtığında kullanılması tavsiye edilir. 
– Eklem ağrılarına iyi gelir. 
– Kıkırdakları besleyerek eklem deformasyonunu önler.
ŞEYTAN PENÇESİ NEDİR ?
seytan

Modern bitkisel tedavide (Harpagophytum procumbens) şeytan pençesi osteo artrit gibi dejeneratif eklem hastalıklarından kaynaklanan acıları ve iltihabı azaltmak amacıyla kullanılır. Artritten kaynaklanan ağrıları azaltmak amacıyla kullanımı Avrupa’da oldukça yaygındır. Bitki aynı zamanda fibromiyaljiyi ve sırt ağrısını, baş ağrısını, alerjileri tedavi etmek amacıyla da kullanılır. 

MSM

nemax3metil sülfonil metan, geniş bir semptom ve durum dizisini tedavi etmek için kullanılan bir besin takviyesidir. Bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda doğal olarak bulunur ve sülfür içeren bir bileşiktir. Ayrıca, toz veya kapsül şeklinde laboratuvarda da üretilebilir.

 

MSM metilsülfonilmetan, alternatif tıp alanında; eklem ağrısını hafifletmek, iltihabı azaltmak ve bağışıklığı güçlendirmek için doğal bir yol arayan kişiler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Araştırmalar ise artritten, rosacea’ya kadar pek çok rahatsızlığı tedavi etmedeki kullanımını desteklemektedir

NASIL KULLANILIR?

Sabah ve akşam olmak üzere günlük iki tablet alınır.
1 kutu nemaxovit 15 günde tüketilir. Etkisini 10ile 15 günde göstermeye başlar . Hastalık derecesine göre minimum 2 ay maksimum 6 ay (6 ay kullanımda ilk 1 aydan sonra günde 1 tablet eklinde kullanım  önerilmektedir)  düzenli tüketilerek tedavi tamamlanır. (kullanan 10 hastadan 7 si fayda görmektedir. 10 kişiden 3’ü fayda görmeyebilir)
Soru: günde 1 tablet şeklinde kullanabilir miyiz?
Cevap: evet günde 1 defa şeklinde kullanılabilir fakat etki süresi uzayabilir. ve bazı hastalarda yeterli olmayabilir.

Sohbete Başla
Yardım istermisiniz?
Merhaba,
Aginomed hoşgediniz.