Eklem Kireçlenmesi

Eklem Kireçlenmesi

Eklem Kireçlenmesi
Vücudun pek çok ekleminde meydana gelebilecek kireçlenme problemi hareket kabiliyetinizin kısıtlanmasından, ağrı ve acıya kadar pek çok olumsuz sonuçla karşılaşmanıza neden olmaktadır. Yine eklem kireçlenmesi tedavisi yöntemleri de kişiden kişiye göre değişim göstermekte ve bazı kişilerde ek tedavi ve takviyeler kullanılması gerekebilmektedir. Bakanlık onaylı bitkisel takviye olan Nemaxovit ile eklem kireçlenmesi sorununuzun çözümünde size yardımcı olan yumurta kabuğu zarı, şeytan pençesi, MSM ve akgünlük gibi bileşenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Eklem Kireçlenmesi Nedir?
Dejeneratif artrit, dejeneratif eklem hastalığı ya da osteoartrit olarak adlandırılan kireçlenme kronik bir eklem rahatsızlığıdır. Özellikle 65 yaş üstü kişilerde daha sık görülen kireçlenme her yaşta ve cinsiyette kişide görülebilmektedir. Her eklemi etkileyebilen kireçlenme özellikle be, diz, kalça, başparmak, boyun gibi vücut bölgelerinde daha sık görülmektedir.
Eklem Kireçlenmesi Nedenleri
Kıkırdak yapısının aşınarak bozulması sonucu ortaya çıkmasına yol açan eklem kireçlenmesi nedenleri aşağıdaki gibidir:
Yaşın ilerlemesi
• Cinsiyet (Kadınlar erkeklere göre kireçlenmeye daha yatkın)
• Kilo ve obezite sorunları (Ekleme binen yükün artmasına yol açtığı için)
• Spor sırasında yaşanan kaza ve sakatlıklar
• Eklemleri zorlayacak meslek sahibi olan kişilerde (Taşımacılık, ağır yük indirip kaldırma vb.)
• Genetik (Aile öyküsü)
• Doğuştan eklem hastalığı ya da kemik hastalığına sahip olmakbanner2
Eklem Kireçlenmesi Tedavisi
Kireçlenme rahatsızlığı yaşayan kişilere göre tedavi süreci farklı yönetilmektedir. Eklemdeki ağrı ve iltihabı azaltmak için ilaç kullanımı, fizik tedavi, cerrahi işlem, eklem içi ilaç enjeksiyonu gibi kireçlenme tedavisi yöntemleri mevcuttur. Genelde tedavi sürecinde eklem hareketliliğini ve esnekliğini arttıracak, ağrı ve şişlik gibi belirtileri yönetecek tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.
Eklem Kireçlenmesi İçin Bitkisel Tedavi
Eklem kireçlenmesinin düzeyine bağlı olarak bitkisel tedaviye cevap verme oranı değişim göstermektedir. Eğer hastalığın ilk aşamalarındaysanız bitkisel tedaviden oldukça memnun kalabilirken; ilerleyen aşamalarda tedavi süreci size yetersiz gelebilir. Bitkisel tedavi yöntemlerinde eklem ağılarını ve iltihaplanmalarını azaltacak, eklem deformasyonunu önleyecek bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Nemaxovit içerisinde yer alan yumurta kabuğu zarı, akgünlük, şeytanpençesi gibi bitkiler ağrıları yönetme, iltihapları doğal bir şekilde baskılama ve deformasyonu önleme konusunda sizlere yardımcı olmakta ve yaşam kalitenizi yükseltmektedir.
Nemaxovit Eklem Kireçlenmesinde Ne Kadar Etkili?
Her 10 kişiden 7’sinin memnun kaldığı bitkisel bir takviye ürünü olan Nemaxovit tablet kullanımı ile ne kadar sonuç elde edeceğiniz durumunuza bağlı olarak değişecektir. Günde 2 tablet şeklinde kullanılan ürün ile 10-15 gün içerisinde etki gözlemlemeye başlayabilirsiniz. İlaç değil besin takviyesi olan Nemaxovit bakanlık onaylı bir üründür.
Nemaxovit Fiyatı Ne Kadar?
Tablet kutular halinde satılmakta ve oldukça uygun fiyatlardan sizlere sunulmaktadır. Doğal bitkisel bileşenler ile eklem ağrılarınızı ve iltihabınızı azaltmak, hareket kabiliyetinizi arttırmak istiyorsanız bütçe dostu Nemaxovit fiyatı ile ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sohbete Başla
Yardım istermisiniz?
Merhaba,
Aginomed hoşgediniz.